ŠKODA Motorsport slaví vítězství na Bohemia Rally

Bohemia Rally

ŠKODA slaví vítězství na domácí půdě. Na Rally Bohemia zvítězili Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem v továrním voze Fabia Super 2000 a připsali si tak letošní třetí prvenství ve třetím startu v českém mistrovství.​¨

​Po vítězství na Jänner rally a nedávném úspěchu v Hustopečích slaví tovární duo také na domácí půdě. Rally s centrem v Mladé Boleslavi, srdci značky ŠKODA, ovládl Kopecký celkově vůbec poprvé v kariéře. „Byla to skvělá a těžká soutěž. Jsme s Pavlem moc rádi, že jsme zvítězili na domácí půdě značky ŠKODA. Máme od automobilky špičkové podmínky a vůz. Děkujeme všem za perfektní podporu.“

Jan Kopecký zvítězil na Bohemii poprvé v kariéře. Druhého Václava Pecha porazil celkově o 26.3 sekundy. Třetí byl Roman Kresta s privátní Fabií Super 2000. Z celkového počtu 18 rychlostních zkoušek jich Kopecký ovádl deset. Rally Bohemia přinesla také zvýšená bezpečnostní opatření na tratích rychlostních zkoušek. Jan Kopecký je hodnotí pozitivně: „Pořadatelé udělali pro bezpečnost maximum a diváci přijali tato opatření s respektem.“

I přes skvělé výkony v českém šampionátu jsou prioritou Jana Kopeckého starty v evropském mistrovství (ERC), kterému v jeho polovině vévodí. Další soutěží je rumunská ​Rally Sibiu od 25. do 27. července.​