soutěžích Mistrovství Evropy a tovární tým se s tovární posádkou představí též
v domácím rallyovém šampionátu. Továrními piloty pro rok 2012 zůstávají Juho
Hänninen a Jan Kopecký. První soutěží, které se tovární tým v roce 2012
zúčastní, bude rakouská Jänner rally první lednový víkend.

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport, k programu v roce 2012 říká: „Na prvním
místě bude pro značku ŠKODA obhajoba titulu v IRC. O body do hodnocení značek by se
měli ucházet tři jezdci na továrně připravovaných vozech Fabia Super 2000 – Jan
Kopecký a Juho Hänninen z továrního týmu ŠKODA Motorsport a Andreas Mikkelsen
z týmu ŠKODA UK Motorsport. Zároveň chceme s ohledem na budoucnost sbírat
zkušenosti ve vybraných soutěžích evropského šampionátu, kde naše barvy bude hájit
tovární posádka Juho Hänninen/Mikko Markkula. Rovněž se chceme více prezentovat na
domácím trhu. Na českých tratích se tak v rámci Mistrovství České Republiky představí
tovární posádka ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler. Petr Starý je bohužel dlouhodobě
zdravotně indisponovaný a tak jej nahradí Pavel Dresler. Petrovi přeje celý tým brzké
uzdravení.“

Juho Hänninen, mistr světa SWRC 2011: „Za poslední tři roky jsem se toho v týmu
ŠKODA Motorsport hodně naučil a byly to pro celý tým více než dobré časy. Věřím, že i
příští rok bude úspěšný, čeká nás pár nových rally, ale to přesně dělá tento sport
zajímavým. Jsem zároveň přesvědčen, že s Fabií uděláme další krok kupředu.“

Jan Kopecký, trojnásobný vicemistr IRC: „Jsem velice rád, že mohu dále spolupracovat
s týmem ŠKODA Motorsport. V českém mistrovství chceme bojovat o přední příčky a na
vybraných soutěžích v IRC získávat vždy maximální počet bodů tak, abychom byli
schopni pomoci získat pro Škodu třetí titul ve značkách. Chtěl bych moc poděkovat
Petrovi Starému za perfektní tři roky, které jsme spolu strávili a popřát mu co
nejrychlejší uzdravení.

Letošní rok si mladoboleslavská automobilka připomíná 110 let svých motorsportovních
aktivit a symbolicky byl právě rok 2011 neúspěšnějším rokem této dlouhé a jedinečné
historie. V letošní sezoně obhájila značka ŠKODA přesvědčivým způsobem vítězství
v hodnocení značek šampionátu Intercontinental Rally Challenge, piloti vozu Fabia Super
2000 v pořadí Mikkelsen, Kopecký, Hänninen obsadili první tři místa mezi jezdci IRC a
Juho Hänninen s Mikko Markkulou získali pro ŠKODU poprvé v historii titul Mistrů světa
kategorie SWRC. Na závěr roku se tým ŠKODA Motorsport s vozy Fabia Super 2000
představil poprvé v historii na prestižním závodě Race of Champions, tradičním klání
jezdců různých motoristických disciplín s více než 20-ti letou tradicí.