Double: ŠKODA předvedla dokonalý úvod nové sezóny APRC

ŠKODA MRF

Skvělý double se na úvod Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) podařil týmu ŠKODA MRF, který startuje s tovární podporou. Obhájci titulu Gaurav Gill/Glenn Macneall (IND/NZ) zvítězili v „Rally of Whangarei“ na Novém Zélandu s náskokem 11,9 vteřiny před mistry Evropy Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem. Obě posádky týmu ŠKODA MRF se svými vynikajícími vozy Fabia Super 2000 v prvním ze šesti podniků letošní sezóny APRC nechali konkurenci daleko za sebou a vyhrály všech 14 rychlostních zkoušek.​

​„Už několikrát mne tu od úspěchu dělil jen krůček, ale tentokrát to konečně vyšlo. Je to skvělé vítězství pro celý tým ŠKODA MRF,“ komentuje Gaurav Gill svůj úspěch. Loni se indický pilot v úvodním podniku sezóny na Novém Zélandu umístil na druhém místě, za svým týmovým kolegou Esapekka Lappim. Ale tentokrát se mu po napínavém duelu na trati, zkrácené na 220,87 kilometrů, díky skvělému výkonu v poslední etapě, podařilo velice těsně zvítězit nad Janem Kopeckým.

Mistr Evropy z roku 2013 na prašných cestách kolem centra rally ve Whangarei po prvním dni ještě vedl. Byl to skvělý výkon, uvážíme-li, že to pro dvaatřicetiletého jezdce byla premiéra jak v sérii APRC, tak s pneumatikami indického výrobce MRF. „S Gauravem jsme zápasili celý víkend. To umožňuje se dále zlepšovat. S podobnými šotolinovými soutěžemi totiž nemám příliš zkušeností, poprvé jsem také startoval tak daleko od domova. Proto jsem šťastný, že se mi podařilo dosáhnout tohoto výsledku,“ říká Kopecký.

Gill a Kopecký díky svému double vedou v hodnocení jezdců. Před druhou soutěží sezóny, která se pojede od 16. do 18. května na Nové Kaledonii, vede tým ŠKODA MRF také v hodnocení značek, čímž skvěle vykročil k obhajobě titulu.

Pro českou automobilku je start v mistrovství APRC důležitým krokem v rámci růstové ofenzívy na mezinárodních trzích. ŠKODA chce v příštích letech zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně, rozvíjet se chce především na růstových trzích v Asii.