- Skvělá premiéra Seppa Wieganda

Úřadující šampion IRC Andreas Mikkelsen
z týmu ŠKODA UK Motorsport vykročil nejlepším možným způsobem za
obhajobou svého loňského titulu. V úvodním podniku IRC 2012 – Rally na
Azorských ostrovech – si po skvělé jízdě dojel pro první vítězství v nové sezoně
a pokračuje tak ve špičkových výkonech ze závěru loňského roku, kdy
dominoval v posledních dvou soutěžích (Skotsko a Kypr). Loňský vítěz Azorské
rally Juho Hänninen z továrního týmu ŠKODA Motorsport dojel druhý, velmi
dobrý výsledek slaví čtvrtým místem při svém premiérovém startu v IRC Sepp
Wiegand z týmu ŠKODA AUTO Deutschland. Dominanci vozů ŠKODA Fabia Super
2000 podtrhnul pátým místem Hermann Gassner jr. (tým Red Bull).

Rally na největším z Azorských ostrovů – Sao Miguel – byla rozdělena do tří dnů a každý
se jel za odlišných podmínek. Střídaly se deštivé podmínky, tak typické pro tento ostrov,
s nádhernou slunečnou oblohou. Již od první rychlostní zkoušky bylo zřejmé, že o
prvenství svedou bitvu piloti Fabií Super 2000 – Andreas Mikkelsen a Juho Hänninen.
Tahanici o sekundy nakonec prohrál Hänninen zejména v RZ4, kde udělal ve vysoké
rychlosti hodiny. Andreas Mikkelsen tak získal úvodní vítězství sezony 2012 IRC a ŠKODA
navíc obsadila čtyři z prvních pěti pozic.

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „ŠKODA obsadila na úvodní soutěži IRC
první dvě místa a získala tak maximální počet bodů do hodnocení značek – to je pro nás
dobrý start do nové sezony. Pochvalu zaslouží obě první posádky, ale také Sepp Wiegand
s Timo Gottschalkem, kteří se svým výkonem úspěšně uvedli v IRC.“

Andreas Mikkelsen: „Vítězství na Azorech je perfektním startem do sezony, jsem šťastný
za celý tým. Nemohlo to být lepší.“

Juho Hänninen: „Určitě jsme chtěli zopakovat triumf z loňska, ale Andreas byl prostě
lepší. Druhý den jsme při drobném zaváhání ztratili poměrně dost sekund, které nám
poté hodně chyběly. S ohledem na tým však vezeme nejlepší možný výsledek, to je
skvělé.“

Seriál IRC pokračuje 15-17 března na Kanárských ostrovech. Celý šampionát obsahuje